Zdrowie

Jędrny biust po ciąży

Jędrny biust po ciąży

Wiele kobiet po ciąży oraz po porodzie nie potrafi zaakceptować swojego ciała. Wiadomo, że zmieniło się ono. Nie jest już takie jędrne jak przed ciążą. Mamy bardzo często narzekają na swój biust. Jednak narzekanie nie zda się na nic. Trzeba poszukać jakiś sposobów na to, aby nasze piersi odzyskały dawny wygląd. Warto wiedzieć o tym, że aby zminimalizować utratę elastyczności piersi, trzeba pielęgnować je już w czasie ciąży. Kobieta jeszcze przed porodem powinna kupić sobie jakiś krem czy też żel, który będzie napinał skórę biustu. Tego typu kremy zawierają składniki, które poprawią krążenie krwi i pobudzą produkcję kolagenu. Kremy te w większości także zapobiegają powstawaniu rozstępów. Krem powinno się nakładać delikatnie i omijać przy tym brodawki. Jeśli będziemy stymulować brodawki to wówczas może to wywołać jakieś skurcze. Warto także masować sobie piersi od czasu do czasu. Podczas prysznica zawsze warto polewać piersi raz ciepłą, a raz zimną wodą. Wówczas skóra będzie napinała się i kurczyła, a piersi będą się unosić. Oczywiście zawsze można również udać się do kosmetyczki. Ta na pewno zaproponuje nam jakiś ciekawy zabieg ujędrniający na piersi.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Choroba mamy a karmienie piersią

Choroba mamy a karmienie piersią

Kobiety od zawsze mają z tym problem. Nie wiedzą czy w czasie swojej choroby mogą karmić dziecko piersią czy też lepiej nie. Wiadomo, że im mniej leków w czasie ciąży tym lepiej. Leki mogą bowiem wpływać na rozwój płodu. W czasie karmienia sprawa nie jest już taka prosta. Czy składniki leków przedostają się do mleka i trafiają do organizmu dziecka? Tak naprawdę są leki, które można przyjmować w czasie karmienia dziecka, a są leki, których przyjmować nie można. Informację o tym na pewno udzieli nam farmaceuta. Jednak nawet lekarstwa, które można przyjmować podczas karmienia piersią, trzeba przyjmować z rozsądkiem. Nie można przyjmować ich w aż tak dużych ilościach. Na początku jednak zawsze warto sięgnąć po domowe sposoby leczenia. Dopiero wtedy, kiedy domowe sposoby nie przyniosą żadnego skutku, trzeba sięgać po leki. Jeśli mama ma katar powinna na przykład przygotować sobie napar z majeranku i sody. Później z naparu takiego robimy sobie inhalację. Na pewno pozwoli ona oczyścić nos i pozbyć się kataru.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Zapalenie ucha środkowego

Zapalenie ucha środkowego

Oczywiście zapalenie ucha środkowego może dotknąć każdego. Jednak choroba ta najczęściej dotyka dzieci. Nawet 65 procent dzieci choruje na nie w pierwszych dwóch latach życia. Ból ucha jest naprawdę bardzo dokuczliwe i bolesne. Jeśli chodzi o przyczyny zapalenia ucha środkowego to najczęściej jest to anatomia. Trąbka słuchowa jest krótka i szeroka. Ujście w gardle jest stale otwarte. Jest to zatem idealna droga, którą mogą przemieszczać się bakterie oraz wirusy. Czynnikiem który również pomaga w zachorowaniu jest układ immunologiczny. Zapaleniu ucha sprzyja również nieprawidłowa budowa podniebienia, przerost migdałków, przewlekłe zapalenie zatok, palenie papierosów przy dziecku. Objawami zapalenia ucha jest gorączka. Dziecko jest niespokojne, a także skarży się na niedosłuch oraz szum w uszach. Oczywiście towarzyszy temu wszystkiemu ból ucha. Aby móc trafnie zdiagnozować, zapalenie ucha środkowego należy wykonać badanie otoskopowe. Polega ono na tym, że lekarz ogląda od wewnątrz przewód słuchowy.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Przyczyny i objawy anemii

Przyczyny i objawy anemii

Anemia jest niczym innym jak niedostateczną ilością czerwonych krwinek we krwi. Osoby cierpiące na anemię mają także małe stężenie hemoglobiny we krwi. Jeśli chodzi o pierwsze objawy anemii to bardzo łatwo można je zbagatelizować. Są one bowiem niezbyt wyraźne. Przypominają one zwykłe zmęczenie. Takie zmęczenie może pojawiać się nawet przy zwykłym niewyspaniu czy też przepracowaniu. Dlatego też nie są to objawy niepokojące. Trzeba jednak wiedzieć, że hemoglobina dostarcza naszemu organizmowi tlenu. Jeśli będzie nam jego brakowało to może dojść do anemii. Jest to choroba szczególnie niebezpieczna dla mózgu oraz serca. Pierwsze objawy anemii to głównie osłabienie, uczucie zmęczenia oraz znużenia. Objawy te nie ustępują nawet po odpoczynku. Jeśli zatem będziemy czuć się dłuższy czas zmęczeni to lepiej nie lekceważyć tego. Wówczas warto przebadać sobie krew. Jeśli chodzi o anemię to trzeba wiedzieć także o tym, że wargi osoby chorej staną się blade. Spojówki oczu będą natomiast czerwone. Jeśli zmęczeniu będą towarzyszyć takie objawy to możemy mieć niemal pewność, że chorujemy na anemię.

Czytaj dalej

Tagi wpisu: , .

Najczęstsze choroby wcześniaków

Najczęstsze choroby wcześniaków

Dzieci, które zostały przedwcześnie urodzone mają nie do końca dojrzałe układy oraz narządy. Wiadomo, że w takim przypadku mogą mieć one problemy zdrowotne. Przede wszystkim niedojrzałe mają one układy nerwowy, oddechowy oraz sercowy. Oprócz tego nie dość dobrze funkcjonują u niego wątroba i nerki. Także skóra wcześniaka nie spełnia funkcji ochronnej. Wcześniak będzie zatem narażony na choroby. Groźne są u nich choroby układu oddechowego. Wcześniaki są narażone przede wszystkim na dysplację oskrzelową, zachłystowe zapalenie płuc, niedodme płuc oraz bezdech wcześniaczy. Jeśli chodzi o to ostatnie to jest to przerwa w oddychaniu. Trwa ona co najmniej dwadzieścia sekund. Bezdechowi może towarzyszyć także zwolnienie akcji serca. Jest to zatem bardzo niebezpieczne. Wcześniakowi grozi także niedokrwistość, drożny przewód tętniczy oraz krwawienia środczaszkowe. Krwawienia dotyczą przede wszystkim dzieci, które mają niską wagę ciała. Dzieci za wcześnie urodzone mogą także chorować na dziecięce porażenie mózgowe oraz zaburzenie rozwoju psychoruchowego.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .

Przeziębienie u dziecka

Przeziębienie u dziecka

Przeziębienie jest naprawdę bardzo częstym oraz męczącym problemem. Nie tylko u dorosłych, ale także u dzieciu. Pojawia się ono najczęściej wiosną oraz jesienią. Tak naprawdę nie ma jakiegoś typowego leku na przeziębienie. Jednak można załagodzić objawy, które mu towarzyszą. Jeśli nasze dziecko jest przeziębione to wówczas warto skorzystać z jakiś gotowych preparatów. Można także sięgać po zioła. Oczywiście wybór środka leczniczego zawsze warto skonsultować z lekarzem. Jednak tak naprawdę wiele środków sprzedawanych w aptekach można podawać nawet niemowlęciom. Jednak konsultacja lekarska zawsze jest konieczna. Każde dziecko inaczej przechodzi chorobę i inaczej choruje. Nie można każdego dziecka leczyć tym samym lekiem. Warto także zafundować dziecku jakieś rozgrzewające herbatki, które ułatwią mu oddychanie oraz inhalacje. Można także przygotować mu ochładzającą kąpiel oraz kompres. Tego typu zabiegi na pewno pomogą mu szybciej wrócić do zdrowia. Pierwszym objawem przeziębienia u dzieci będzie z pewnością gorączka. Jest to jednak objaw pozytywny. Gorączka mówi bowiem o tym, że właśnie zostały uruchomione siły obronne organizmu.

Czytaj dalej
Tagi wpisu: , .